Első nap

Az első nap a csapat szerint jó lett volna,HA nem esett volna az eső,és máshogy lett volna elosztva az idő a programokra. Jók voltak a helyszínek,egyedüli lehetőségekkel,de amíg a színházkertben volt háromnegyed óránk a sétálgatásra és 1-2 kép készítésére,addig a várban a feladatokra nem maradt időnk.De akkor lássuk,mik is voltak a programok!

1.Petőfi Színház

Érdekes volt! Sok helyre bevittek minket,ahová talán sohasem mehettünk volna be. Megtudhattunk a külömbőző dolgokat a színházépület "zivataros" múltjáról,majd a fejlesztéséről és fellendüléséről.Hallhattuk például,hogy miért épp Kubából érkezett a márványpadló,miért nem forgószínpadot építettek be,és emellett egy fotóművész kiállítását is megtekinthettük. Bemehettünk a varrodába,a raktárba és nem utolsó  sorban a színpadra is! :)

 

2.Mendelssohn Kamarazenekar előadása,Auer Lipót élete:

Aki tudta,hogy milyen jelentősége van ennek a látogatásnak,és tudja értékelni a kultúrát és ne adj' Isten még zenét is tanul,az tudta igazán értékelni a neves zenekar előadását. Amellett,hogy színvonalas keretek között hallgathattuk a különböző darabokat,melyek mind-mind kapcsolódtak valahogy a szegény zsidó családból származó hegedűművész,Auer Lipót életéhez.(Ezekről még felvétel is készült,de sajnos ez a weblap nem engedi feltölteni a túl nagy formátum miatt. :( )

Megtudhattuk a verbunkos  dallamok eredeti funkcióját,és 3 verbunk dallamor is hallahattunk Rozicska Ignác gyűjtéséből.

Aztán egészen keleties,zsidó népzenei művek következtek a "Klezmer lakodalom" című csokorból.

Aztán az Oroszországban töltött éveinek felidézésére Csajkovzkij művek következtek.

3. Színházkerti séta

Nos,arről már beszélt,hogy miért is nem tetszett annyira. Azonban ez alatt a háromnegyed óra alatt legalább ehettünk,ihattunk pihenhettünk,na és persze elkészítettük a képeket a főbb látnivalókról.

Készítettünk képeket a színház oldalán függő domborművekről:

A Petőfi szoborról:

Az '56-os emlékműről:

Közös képet készítettünk Eötvös Károly mellszobrával:

A volt Jószágkormányzóság épülete,a mai Eötvös Károly Megyei Könyvtár  felújított épületegyüttese:

A Brusznyai szobornál:

És a színház környékén fekvő egyéb ,érdekesnek és fontosnak talált helyszínről is készültek fotók:

4. A belváros és a vár

A vár környékén voltak az írásbeli feladatok.Az Óváros térről indultunk,és egészen fel kellett menni a várba a feladatlapokért.Az Óváros téren a leleményesebb csapatoknak rögtön a TourInform-ba vezetett az útja,és itt kezdtek kutakodni. :D A várban már nehezedett a helyzet,ugyanis amellett,hogy egyre kevesebb volt az idő a feladatlapokra,amellett az eső is elkezdett esni.Nagyon kevés volt az idő,és emellett voltak idejétmúlt feladatok pl. a 2008-ban kiadott Veszprém Város Története c. könyvből(ami egyébként egy nagyon hasznos könyv,de 2008 óta történtek változások! ) . Sok feladat igen behatóan foglakozott az egyes dolgokkal,így volt,amelyikkel meggyűlt a bajunk!Valamint azt gondoltuk,hogy a weboldalon megadott fényképes feladatokat lesz időnk megcsinálni,de nem jutott rá idő. :(

Összeségében a feladatok nagyon jók voltak,nem voltak egyszerűek,de mégsem lehetetlenek!(Kivéve,ha annyira kevés időt kap rá az ember,mint a projektnapon.)

Tűztorony

Városháza:

Hősök kapuja(várkapu) :

"Zsuzsi" szobor:

Országzászló kerítésének darabjai:

Hősök kapuja:

A nem túl előnyös csoportképek:

:D

A n

Kilátás a lépcsőről,háttérben a Margit templom:

Látszik az elszántság! :D

Szentháromság tér

Érseki-palota autókkal és Szmulai Rákával az előtérben :P :